Fiziksel Ofislerin Yeniden Tasarlanması
Yazar: camsakızı01 - 15-09-2021, Saat: 01:25 PM - Yorum Yok

Fiziksel ofisleri çalışanların ve paydaşların erişim
ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlamak


Ersin Uyar
Ülke Müdürü
Aruba, a HPE company

Bir çoğunuz gibi ben de ofise dönmeye hazırım; ya da en azından ev veya ofislerde çalışabileceğimiz yeni hibrit çalışma modeli ile birlikte ofise geçme imkanım var diyebilirim.

Artık kesinlikle değişmesi gereken fiziksel ofisin bu yeni model altında neye dönüşeceğini görmek ilginç olacak. Yaşama, çalışma ve iletişim kurma, önceliklerimizin ve beklentilerimizin hepsi geri dönülemez bir şekilde pandemi tarafından değişime uğradı. Peki, ofislerimizde hiçbir değişiklik yapmadan yeni ihtiyaçlarımızın karşılanmasını bekleyebilir miyiz?

Yeni gerçekliğimize ve yakın geleceğimize uygun bir ofis tasarlamak, ağ altyapılarından fiziksel mimarilere kadar her bir noktayı yeniden düşünmek şirketler için zorlayıcı olacaktır. İşte, önümüzdeki döneme ilham vermek ve rehberlik etmek için son birkaç ayda gördüğüm en revaçtaki trendleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Daha küçük ama daha verimli ofisleri bekleyin

2020 yılının büyük bir çoğunluğunda boş duran ofislerle birlikte birçok şirket masraflarını önemli ölçüde kısma ve gayrimenkul maliyetlerinde tasarrufa gitme fırsatı buldu. Şirketlerin çalışma alanlarını pandemi sonrası daha iyi düzenleyeceklerini ve bu durumun ise çalışanlara çok iyi geleceğini düşünüyorum.

Ardı ardına sıralanmış masalar ve küçük bölmeler yerine, kısa süreliğine birlikte çalışılacak ortak alanlar ve toplantı alanları için sınırlar ortadan kalkıyor. Evden çalışmanın değeri her ne kadar kanıtlansa da, bir yıldan uzun bir süredir birbirlerinden ayrı kalan çalışanlar yüz yüze çalışmak için can atıyorlar ve şirketler ise bu talebi karşılamak için hazır olmalılar.

Konu sadece sosyalleşmekten ibaret değil. Şirketlerin, bilhassa genç çalışanlar ve çalışan ebeveynlerin işlerine yoğunlaşmalarını sağlamak ya da etkili öğrenmeyi kolaylaştırmak için ofise gitmeye ihtiyaç duyduklarını kabul etmeleri gerekiyor.

Bu amaca uygun olarak birçok şirket, çalışanlarına telefonla konuşabilmeleri ya da uzaktan çalışan iş arkadaşlarıyla video konferans yapmaları için ses geçirmeyen “kapsül” şeklinde özel bir çalışma ortamı sunuyor. Bütün çalışanların bu alanlara yer ayırtmaları gerektiğinden, bu durumun çözümünü bir sonraki trend ile sağlayabileceğimizi söyleyebilirim:

Tahsis edilmiş alanlara elveda deyin

Gelecek nesiller kübik ofisleri artık başarının anahtarı olarak görmeyecek. Çalışanların daha hareketli olmasıyla birlikte kübik ofiste (ya da masada) kim önceden yer tutarsa, çalışma alanı ona ait (kısıtlı bir süreliğine) olacak.

Şirketler için bunu sağlamanın en verimli yolu dijital bir çözümden, bir mobil uygulamadan geçiyor. Böylece çalışanlar hangi çalışma alanının müsait olduğunu bilebilecek, belirli bir süre için yer ayırtabilecek ve diğer toplantı katılımcılarıyla konumlarını paylaşabilecekler.

Kısıtlı alanla birlikte bu rezervasyon sistemi daha da önem kazanıyor. Çalışanlar dönüp dolaşıp çalışacak yer ararken, şirketler de değerli vakitlerinden olma ve verimliliğin etkilenme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Buradaki amaç, çalışanların masa ya da toplantı odasını kolaylıkla ayırtmalarını sağlamak olmalı.

Ofis ortamındayken, verimliliği ve üretkenliği artırmak adına konum bilgisi ve Bluetooth özellikleri hem çalışanlara hem de ziyaretçilere yol göstermek için kullanılabilir.

Kuşkusuz, bu teknolojiyi uygulamaya geçirmek önemli, fakat şirketlerin de kullanılan her yeni aracın bir eğitim ihtiyacını doğurduğunu unutmamaları gerekiyor. Çalışanlara bu konuda zaman ayırmak, işlerin amaçlandığı gibi yürümesini sağlayacaktır. Bunu yapabilmenin yolu ise doğru verilerden geçer. Çalışanın yer ayırtmasına rağmen gelmediği ‘hayalet rezervasyonlar’ ilk aşamada kulağa ufak bir sorun gibi gelse de, sistemin etkinliğini sarsabilir ve yeni hibrit çalışma alanlarında sorun yaratabilir.

Hiper farkındalığa ulaşacak binalar

Dijital dönüşüme açık şirketler sayıları her geçen gün artan Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları ve sensörleri kullanıyorlar. Böylece binanın sıcaklığı, nem seviyesi, enerji ve kaynak tüketimi, hava ve sıvı akışı, doluluk ve çok daha fazlası hakkında büyük miktarda verilere erişebiliyorlar.

Tüm bu verilerin operasyonel maliyetler, verimlilik ve aynı zamanda çalışan deneyimi gibi konular üzerinde büyük etkisi var. Işıkların saat kaçta açılması gerekiyor? Odaları gereğinden fazla mı soğutuyoruz yoksa içeriyi pencereler açıkken mi ısıtıyoruz? Çalışanlar ortak alanları kullanıyor mu yoksa daha çok özel alanlara mı ihtiyacımız var? Kimsenin kullanmadığı alanları temizliyor muyuz? İsrafı en az seviyeye indirmelerine ve maliyetleri azaltmalarına yardımcı olacak, daha iyi alan ve tesis kullanımı için şirketlerin bu sorulara yakın gelecekte verecek cevapları olacak.

Zamanla, hem kullanıcılarına hem de çevresine karşı tamamen farkındalığa ve duyarlılığa sahip, otomasyondan yararlanan binaları devreye sokmak için bu verileri geliştiren şirketleri de göreceğiz.

Ağın geleceği

Bu trendleri keşfederken, yeniden tasarlanan ofislerin her ölçekteki cihazları, kullanıcıları ve platformları destekleyecek kablosuz ağ altyapısına ihtiyaç duydukları da gün yüzüne çıkıyor.

Bunun yanı sıra, yapay zekayla güçlendirilmiş ve öngörüler sunan bir ağa da gereksinim duyulacaktır. Ağ performansını, operasyonel verimliliğini sağlamanın ve eşi benzeri görülmemiş büyüklükteki verilerden iş anlamında katma değer yaratmanın tek yolu da budur.

Bu yöntem aynı zamanda herhangi bir dağıtık ağın doğasında yer alan güvenlik risklerine verilecek tek cevaptır. Bir dizi Nesnelerin İnterneti ve yönetilmeyen kullanıcı cihazları için BT ekiplerinin bunlara ayıracak zamanları ya da bu riskleri manuel olarak yönetecek görünürlükleri yok. Ortak alanda bir araya gelme ve sosyalleşmenin artışı, daha fazla müşteri ve ziyaretçinin de ofisi tercih edeceği anlamına gelir ve bu, yönetilmesi gereken farklı erişim düzeyleri yaratır. Otomasyon çözümü, ziyaretçilerin hem ağ üzerinde yapabileceklerini hem de görebileceklerini sıkı bir şekilde yöneten güvenlik politikalarını ve erişimlerini basitleştirir.

Dönüşen ihtiyaçlar ve davranışlarla yeni teknolojilere, bütçelere cevap verebilecek çalışma alanlarındaki verilerden beslenen ağların ölçeklenebilir olması gerekiyor.

Hatta, kurumsal ağların işlevi o kadar büyük ki, altyapı yatırımlarının hibrit çalışma alanlarını devreye sokmakla değil, geleceğin değişimlerine hazır ve çevik şirketler yaratmakla ilişkili olduğunu düşünüyorum.

Fakat tüm bu yatırımlar finansman gerektirir. Buradan hareketle, Aruba’nın hibrit çalışma modeli şirketlere, bütçelerini stratejik bir şekilde nasıl kullanabilecekleri ve geleceğin çalışma ortamını sağlayacak bir ağı nasıl oluşturabilecekleri konusunda yol gösterecektir.


Devamı...
Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Kurtuluş Programı 1.13 CHM,EXE,APK Bilgisayar,Telefon,Tablet
Yazar: kurt26 - 03-09-2021, Saat: 08:18 PM - Yorum Yok

Kurtuluş Programı 1.13 CHM,EXE,APK Bilgisayar,Telefon,Tablet

Kurtuluş Programı 1.13 CHM RESİM
İmage
İmage
İmage

Kurtuluş Programı 1.13 EXE RESİM
İmage
İmage
İmage

Kurtuluş Programı 1.13 APK RESİM
İmage
İmage
İmage

Not:Programlarımızın hiçbirinde içinde, dışında reklam yoktur.Virüs total ile taratılmış Google drive linkinin içine urlleri ve resimleri eklenmiştir.Daha Detaylı bilgiler,resimler ve videolar indirme linklerinin içinede eklenmiştir.

PROGRAMLARIN İNDİRME LİNKLERİ

Kurtuluş Programı 1.13 CHM,EXE APK Google Drive İle İndir
​(Güncellemeler buradan yapılacak)
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

Kurtuluş Programı 1.13 CHM İNDİR(Google Drive)
[Bilgisayar Pc,(Ayrıca Telefon ve Tablette çalıştırılabilir.)]
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

Kurtuluş Programı 1.13 EXE İNDİR(Google Drive)
[Sadece Bilgisayar Pc için]
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

Kurtuluş Programı 1.13 APK İNDİR(Google Drive)
[Android Telefon ve Tabletler için.]
NOT:80mb,140mb,220mb olarak 3 version olarak eklenmiştir.
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

ALTERNATİF LİNK GOOLE DRİVE GİREMEYENLER İÇİN
(Bu linkte reklam çıkabilir bizle alakası yok. Tarayıcınıza adblock plus reklam engelleyici yüklemenizi tavsiye ederim.Google drive çalışmazsa diye o zaman bundan indirebilirsiniz.)
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

CHM VİDEO
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

EXE VİDEO
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

APK 80MB VİDEO
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

APK 140MB VİDEO
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

APK 220 MB VİDEO
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

İÇERİK HAKKINDA BİLGİ
Her müslümanın faydalanacağı İslami bilgilerin toplandığı programdır.
Programın içinde herkesin faydalanıp anlıyacağı zahiri konular olduğu gibi batıni ve ledüni ilmide mevcutttur.Akıl derecelerine görede konuların derin noktalarının kavranıp ,anlaşılmasıda farklılık gösterir.Bu durumda diyeceğimiz şey faydalı gördüğünüzden ilminizce,aklınızca faydalanırsınız.Anlamadığınızı geçersiniz veya beğenmediğinizi okumazsınız.
Her müslümanın faydalanabiliceği "NAMAZ,ORUÇ,ZEKAT,HAC,ZİKİR,DUA..."gibi konularda mevcuttur.Ayrıca "GÜNDEM,ŞİİR,EĞİTİM,TARİHİ SAYFALAR..."gibi bilgilerde mevcuttur.
İlmi kaynaklı bilgilerdir.

Genel İçerik
Kuranı Kerim(Hatim 50 Hafızdan,tefsir,arapça-türkçe meal,bilgi),sünnet,ayet,hadis,dua,zikir,islam ilmihali,Peygamber Efendimiz(s.a.v) Hayatı,Esmaül Hüsna(En detaylı bilgilerle),islami yazılar,yaşanmış kıssalar,Hakikat dergilerinin tamamı(Eğitim,şiir,gündem,tarihten sayfalar..)...

1.13 Son Güncelleme
En son android paketleme ile paketlendi.(16-31 Api)
Minsdk api16 (Android 4.1 jelly Bean) target sdk api31 (android 12.S) tüm telefon ve tabletler.
Hakikat Aylık islam Dergileri yeni sayılar eklendi ve her sayının tarihi eklendi.
Eklenilen kitaplara ilavaler yapıldı.
Yeni Sesler Eklendi.
Hatalar düzeltildi.
Zip ve rar olarak eklendi.
Sıkıştırma yapıldı.

1.10 SESLERDE BÜYÜK DEĞİŞİKLER
Tüm seslere Yeni İlaveler Yapıldı.
Ses eksik ve hatalı olan birçoğu değiştirildi.
islam ilmihali hacc kelimesi okunuşu düzeltildi.Hacc bölümü tekrar düzenlendi.
Kuranı Kerim Tefsiri;İhlas,nas süresi tekrar sese çevrildi.Eksiklikler giderildi.
Hakikat Dergi tüm baş yazılar ses olarak eklendi.

1.09 Yenilikler
Peygamberimiz(s.a.v) 123 Duası Eklendi.
ANDROİD TELEFON,TABLET... İSLAMİ UYGULAMLAR konu başlıkları olarak eklendi.
Hatalar Düzeltilip eksik konular ilave edildi.

1.09 Düzeltilenler
YÜCE ALLAHIN İSMİ ŞERİFLERİ HAKINDA BAZI BİLGİLER (eksiklikler giderildi.)
HAZRET-İ MUHAMMED Aleyhisselâm (Son bölüm ses ve yazı eklendi.1,2,3 diye konu başlıkları düzeltilerek o konunun başlığı ile değiştirildi.
İSLÂM İLMİHALİ(1,2,3 diye konu başlıkları düzeltilerek o konunun başlığı ile değiştirildi.)
ASHÂB-I KİRAM -Radiyallahu anhüm- HAZERÂTI'NIN HAYATI(1,2,3 diye konu başlıkları düzeltilerek o konunun başlığı ile değiştirildi.)
Bunlar gibi birçok isimsiz konu başlığı değiştirildi.
301-315 sayılı dergilerin içerikleri uygun kategorileri başlıklarına aynı şekilde eklendi.(Bazı açıklamalar eklendi.)
PEYGAMBER EFENDİMİZİN (S.A.V) SÜNNETLERİ Çift başlıklar düzeltildi.
Kalpteniman yeni yazılar eklendi.

EXE Genel Özellikler (Bilgisayar İçin)
Boyut:80mb
1-Kurulumsuz exe uygulama dosyası.İndirin kurmadan tıklayıp çalıştırın.Kendi içinde başka programa ihtiyaç duymadan çalaşabilen paketlenmiş dosyadır. Hiçbir dosya klasörüne kurulum yapmaz.
2-Ekran boyutu istenildiği gibi ayarlanabilir.Uç kenarlardan fare ile kırpın.Tam ekranda yapabilirsiniz.
3-Çalışması için başka programa ihtiyaç duymaz.
4-Bellek,hafıza kartı,sd kart... atılıp taşınabilir.
5-Ses,resim,video gibi özelliklerin çalışması için internet gerekir.Diğer bilgiler internetsizde görüntülenebilir.

Exe Programı Kullanım Özellikleri ve İpuçları
1-Açtığınız herhangi bir konunun üstüne fare ile tıklayın.
Yazı Büyütme ctrl(+)+ tuşuna birlikte basın.
Yazı Küçültme ctrl(+)- tuşuna birlike basın.
Ctrl basılı tutup + tuşuna basarsanız yazılar büyür.Ctrl basılı tutup - tuşuna basarsanız yazı küçülür.
2-Çoklu sayfa görüntüleme.
Açtığınız sayfaları kaydırarak birden konuyu inceleyebilirsiniz.
3-Hatimler ve sesler sıralı otomatik geçiş yapar.İstenilen süre veya seslerden başlatılabilir.
Listeden istenilen sese tıklandığında anında okumaya başlar.
Not:Başlatılan sesi durdurup öyle sayfayı kapatınız.Eğer durdumazsanız ses devam eder bu özellik hem dinleyip ,hem başka konular bakabilmenizi sağlar.
4.Veriler kopyalanamaz.(Chm'de kopyalanabilir.)
5-Ses,resim,video gibi özelliklerin çalışması için internet gerekir.Diğer bilgiler internetsizde görüntülenebilir.

​CHM Genel Özellikler (Bilgisayar,Telefon,Tablet)
Daha fazla program resimi drive linkinin içinde.
Boyut: 63MB
1-Kurulumsuz exe uygulama dosyası.Kurmadan tıklayıp çalıştırın.
2-Ekran boyutu istenildiği gibi ayarlanabilir.Uç kenarlardan fare ile kırpın.Tam ekranda yapabilirsiniz.
3-Çalışması için başka programa ihtiyaç duymaz.
4-Bellek,hafıza kartı,sd kart... atılıp taşınabilir.

Chm Programa Özellikleri,Kullanımı ve İpuçları
1.Tüm veriler Kopyalanabilir.
2.Yazıcıdan yazdırılabilir.
3.Yazı Büyütme CHM'de üst menüde "A" simgesine basın.Extra büyütmek için ctrl(+)+ basın.Küçültme ctrl(-)-
4.Chm dosyaları aşırı güvenlikli olduğu için birçok onay vermek gerekiyor.Window 8-10 gibi işletim sistemlerinde sesler çalışmaya bilir.Fakat sitemizden rahatça dinleyebilirsiniz.Java ve yeni işletim sistemleri ile ilgili bir sorun sanıyoruz.
5-Bilgisayar,Telefon ve tabletlerde CHM uzantılı dosyaları çalıştırma Resimli Anlatım.(Konu boş gözükür mutlaka resimdeki gibi sağ tıklayıp-özellikler-engellemeyi kaldır yapmanız gerekir.Tüm CHM e-kitap dosyalarında bu böyledir.Başka türlü görüntülenemez.
Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap

CHM uzantılı dosyaları Android destekli Telefon ve tabletlerde çalıştırma.
İndirilen CHM uzantılı dosyaları telefonlarda ve tabletlerde çalıştırmak için Google Playdan "Moon Reader" İndirmeniz yeterlidir.Ücretsiz olanı indirin.Tüm android uygulamalarında interneti kapatırsanız uygulamalar reklam gösteremez.Chm dosyası çalıştıran farklı uygulamalarda olur."Chm Reader X" da gayet kullanışlıdır.

Ek bilgi:Pdf dosyası aynı şekilde telefonlarla google playdeki uygulamalarla çalıştırılabilir.


ÖNEMLİ
(Forumlardan gelen yoğun istek üzerine virüs total ilede taratıyoruz.Taratılan linkide ekliyoruz.Yıllardır program yapıp yaymaktayız. Bizi bilen bilir.)
50-60 Virüs programıyla taratan virus total sonuç linkleride eklidir.
Google drive indirirkende taramaktadır.
Biz dosyayı drive yüklerkende taramaktadır.
Ayrıca Programlarımızda reklam yoktur.


Devamı...
Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Sparkle, Google İş Birliğiyle Blue ve Raman Denizaltı Kablo Sistemlerini İnşa Ediyor
Yazar: camsakızı01 - 05-08-2021, Saat: 01:28 PM - Yorum Yok

Sparkle, Google İş Birliğiyle Blue ve Raman Denizaltı Kablo Sistemlerini İnşa Ediyor

Yeni sistemler Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Güney Asya arasındaki iletişim rotalarında çeşitlilik, ölçeklenebilirlik ve gecikme süreleri bakımından yeni kurallar getiriyor
Sparkle BlueMed Blue sistemin ıslak bileşenlerini paylaşarak ve Akdeniz’de yeni noktalar ekleyerek daha fazla genişliyor

Roma, 4 Ağustos 2021
İtalya’nın ilk uluslararası ve dünyanın en büyük 10 operatöründen biri Sparkle, Blue ve Raman adlarındaki deniz altı kablo sistemlerini inşa etmek üzere Google ve diğerleri ile yaptığı iş birliğini açıkladı: Blue İtalya, Fransa, Yunanistan ve İsrail’i bağlayacak, Raman ise Ürdün, Suudi Arabistan, Cibuti, Umman ve Hindistan’ı bağlayacak.
Her biri 16 fiber çiftle donatılmış ve açık kablo inovatif konseptlerini benimseyen, çoklu fiber kiracılarını ve açık iniş istasyonlarını destekleyen bu iki sistem, kablo sonlandırma noktalarına rekabetçi erişimi mümkün kılıyor. Böylece, iki sistem bu coğrafyalar üzerinde çeşitlendirme, ölçeklenebilirlik ve gecikme süreleri açısından yeni bir referans belirliyor. .
Özellikle Blue, Sicilya Kanalı üzerinden geleneksel rotayı takip etmektense, Akdeniz’de Messina Boğazı’nı geçerek kuzeye doğru yol alan yeni bir rota üzerinde konuşlandırılacak. Bunun sonucunda internet servis sağlayıcılar, taşıyıcılar, telekom operatörleri, içerik sağlayıcılar, işletmeler ve kurumlar yüksek hızlı internet ve eşi benzeri olmayan çeşitlilik ve performans sağlayan son teknoloji kapasite hizmetlerinden yararlanacaklar.
Blue Sistem içinde, BlueMed denizaltı kablosu artık Sparkle’ın ıslak bileşenlerini dört ek fiber çifti ve 25 Tbps’dan fazla ilk tasarım kapasitesi ile paylaşan kendi özel etki alanıdır, ve Fransa (Korsika), Yunanistan (Chania – Girit), İtalya (Golfo Aranci – Sardunya ve Roma), Cezayir, Tunus, Libya, Türkiye, Kıbrıs ve gelecekteki diğer özel ek noktalarıyla Ürdün’e (Aqaba) kadar uzatıldı.
BlueMed’in esnek tasarımı benzersiz gecikme süreleri ve spektral verimliliği, Akdeniz Havzası boyunca hem kesintisiz hızlı bağlantı hem de spesifik müşteri gereksinimlerini baz alan gelişmiş alt sistemlere olanak tanıyor.
Buna ek olarak Sparkle’ın Cenova Açık İniş Platformu, Avrupa’ya dağıtılmış bir giriş arayan, Milano’nun zengin dijital pazaryerine taşınan ve böylelikle Afrika, Ortadoğu, Asya ve Avrupa arasında yeni bir geçiş noktası getirmek isteyen gelecek denizaltı kabloları için alternatif öncelikli erişim haline gelmeye hazırlanıyor. Blue ve Raman’ın 2024’te faaliyete geçmesi beklenirken, BlueMed’in Tyrrhenian kısmının 2022’de kullanıma hazır hale gelmesi planlanıyor.
Sparkle CEO’su Elisabetta Romano, “Bu son teknoloji kıtalararası altyapı hamlemizle Google’la olan iş birliğimizi bir üst seviyeye taşımaktan son derece gurur duyuyoruz” diyor ve ekliyor: “Blue ve Raman denizaltı kablo sistemleriyle Sparkle Asya, Ortadoğu ve Avrupa arasındaki stratejik rotalardaki yetkinliklerini artırıyor ve geliştirilmiş BlueMed’le Akdeniz bölgesindeki varlığımızı güçlendiriyoruz.”


Devamı...
Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Sparkle, SD-WAN Çözümlerini Çoklu Tedarikçi Hamlesiyle Geliştiriyor
Yazar: camsakızı01 - 27-07-2021, Saat: 11:19 AM - Yorum Yok

Sparkle, SD-WAN Çözümlerini Çoklu Tedarikçi Hamlesiyle Geliştiriyor
Farklı SD-WAN teknolojileri ve Sparkle'ın ağ güvenliği yetkinlikleri, tek bir yönetilen hizmette toplandı
Roma, 26 Temmuz 2021
İtalya'daki ilk uluslararası hizmet sağlayıcısı ve ilk on küresel operatör arasında yer alan Sparkle, çoklu tedarikçi yaklaşımını benimseyen SD-WAN çözümlerini duyurdu.
Tüm dünyadaki pandemi kısıtlamalarıyla birlikte hız kazanan kurumların dijital dönüşümü, uzaktan çalışmanın daha da fazla benimsenmesiyle hibrit ofisleri ortaya çıkardı. Şube sayılarındaki ve dağınık çalışma yerlerindeki artış, Bulut bilişimin yaygınlaşması ile beraber, genel ve özel bulut hizmetleriyle mükemmel şekilde entegre çalışan daha esnek, yüksek performanslı bağlantı ihtiyacını doğuruyor.

SD-WAN’lar, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) yaklaşımını Geniş Alan Ağlarına (WAN’lar) uygulayarak, uygulamaya dayalı politikalar ve akıllı trafik yönlendirme yoluyla ağ dağılımını ve yönetimini basitleştirir.

Küresel IP , fiber optik omurga ve dünya genelindeki varlığının yanı sıra büyük bulut sağlayıcılarına doğrudan ve güvenli erişimi sayesinde, Sparkle’ın yönetilen SD-WAN çözümleri, küresel olarak hibrit, güvenli ve düşük gecikme süreli bağlantılar sağlamak için pazar lideri SD-WAN teknolojilerinin farklı özelliklerinden yararlanır.
Sistem entegratörleri ve teknoloji tedarikçilerinin aksine Sparkle, kendisini gelenekselden Yazılım Tanımlı WAN’lara yolculuğun tamamını mümkün kılan ve her türlü karmaşıklığı yönetebilecek bir uçtan uca ağ hizmet sağlayıcısı olarak konumlandırıyor. Buradaki teknolojik çözümler, müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren en uygun SD-WAN çözümünün yönetimi, uygulanması ve tasarımını desteklemek için geniş çapta bir profesyonel hizmet setiyle harmanlandı.
Gıda, üretim/imalat ve enerji sektörlerindeki birçok kurumun halihazırda benimsediği Sparkle’ın SD-WAN’ı hem ulusal hem de çokuluslu şirketlere hibrit, esnek ve optimize edilmiş ağ çözümleri sunuyor. Böylece dinamik uygulama senaryoları ve birden fazla site ile iş yeri arasındaki yüksek bant genişliğindeki trafik akışlarına tam güvenlik içerisinde cevap verebiliyor.
Sparkle, SD-WAN MEF sertifikasının yanı sıra, daha da yüksek güvenlik özellikleri sunmak için SD-WAN çözümünü Güvenli Erişim Uç Hizmeti (SASE – Secure Access Service Edge) ile zenginleştirecek. MEF tarafından İş Etki Ödülü’yle (Business Impact Award) tebrik edilen Buluta Uzaktan Çalışan Erişimi kavram kanıtı çalışmasıyla Sparkle, birden fazla bulutta veya kurum içinde bulunan şirket kaynaklarına güvenli ve etkili uzaktan çalışan erişimi kurma yeteneğini gösteren, birden fazla SD-WAN’da uçtan uca bir SASE yerleşimini başarıyla dağıtımını gerçekleştirdi.


Devamı...
Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Acme CAD Converter 2021 – Full v8.10.1.1530
Yazar: ozyedi - 23-07-2021, Saat: 11:52 AM - Yorumlar (1)

Acme CAD Converter ile DXF,DWF ve DWG formatlarını WMF, BMP, GIF, JPEG, TIFF, PNG, TGA, DXF, DWG, SVG, PDF, HPGL, CGM, EPS vb.. formatlara dönüştürebilir.
Kurulum : Crack gerektirmez , key içindeki serial dosyasındaki keyi programa girin, aktif olacaktır.

anons Linkleri Gorebilmek icin,Kayit ol Veya Giris Yap


Devamı...
Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 26,327
» Son Üye: salim.gulirmak
» Toplam Konular: 2,939
» Toplam Yorumlar: 14,391

Detaylı İstatistikler